Dobra praca? Zostań informatykiem

Oprogramowanie, programowanie. Dla jednych chleb powszedni, dla innych tak nazywana czarna magia. Brzmi niesłychanie informatycznie, a dla wielu to równa się zawile. Należy się niemniej jednak zastanowić nad tym co to tak de facto jest oprogramowanie? Interesujące ilu współczesnych ludzi nie potrafi obsługiwać się komputerem. Długo myśleć nie należy. Prawdopodobnie niewielu. Muzyka, obrazy filmowe, edytory tekstu. Bez tego nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić życia. Z pozoru schody rozpoczynają się przy programowaniu. Nie każdy się na tym zna.

Jakkolwiek jedno jest miarodajne. Ktoś musi skonstruować Winampa, by Jaś  był w stanie posłuchać muzyki. Wgłębiając się w temat, zastanówmy się nad językiem programowania. Najprawdopodobniej zgodnie z nazwą możemy go spokojnie przyrównać do polskiego, włoskiego czy hiszpańskiego. Wypada nauczyć się paru „zwrotów” a w następnej kolejności już samo idzie. W informatyce wyróżniamy dużo takich języków. Przykładami są stosunkowo nowo powstały R, lub kultowy Java i C++. Język programowania C++ jest jednym z najbardziej kultowych, powszechnych i zwykle używanych przez programistów lub to doświadczonych czy amatorów. W C++ można pisać niesłychanie ciekawe i złożone programy. Żeby napisać program jesteśmy w stanie wykorzystać skończone funkcje, które o wiele ułatwiają nam sprawę. Jednak z reguły te gotowe funkcje są to funkcje, które są przeważnie używane a wobec tego nie są one nie wiadomo jak rozbudowane oraz oryginalne. Jeśli pragniemy skonstruować coś twórczego na komputerze np. właśnie w programie C++ potrzeba cokolwiek się douczyć czy to z Internetu gdzie odnajdziemy wiele wskazówek od czego rozpocząć, co oraz jak, jak również liczne ćwiczenia pozwalające rozszerzyć nam nasze zdolności – praca dla programisty po poznaniu tego języka jest w zasięgu ręki. Składnia w jakiej działamy daje programiście dużo do wyboru. Programista może się w niej bardzo swobodnie i kreatywnie poruszać.

Dobre poznanie języka C++ umożliwia nam w późniejszym okresie, że kod który pisaliśmy w dziesięciu linijkach możemy napisać w jednej co znacznie ograniczy czas spędzony przy danym programie. Rynek oferujący kursy z obrębu programowania jest niezmiernie bogaty, ponieważ i zapotrzebowanie jest wielkie. Ostatnio coraz częściej słyszy się narzekania na studia informatyczne, że nauczyciele mniej wiedzą niż uczniowie, że wyłącznie teoria a mało praktyki. Ewidentnie ile ludzi tyle opinii. Wielu w dalszym ciągu twierdzi, że studia są istotne oraz niezbędne. Nie zmienia to niemniej jednak faktu że część ludzi wybiera alternatywny sposób zdobycia doświadczenia. Obecna propozycja na rynku, daje szansę nauki tak wielu języków po przez kursy, że nie ma co się zadziwiać tej popularności. Inną sprawą jest czas. Ktoś kto ma obszerne pojęcie o programowanie, a pragnie po prostu posiąść perfekt dany język, może nie chcieć spędzić 5 lat na uczelni. Z drugiej znowuż strony, papierek to papierek.

Chociaż jedni uważają ze nie istotny, drudzy uważają ze potrzebny. Są również ludzie, jacy o programowaniu wiedzą niedużo, a pragnęli by się dowiedzieć więcej, oni wielokrotnie wybierają kurs. Jedno jest miarodajne, popyt na kursy dla programistów jest i nic nie wskazuje na to by nagle miał zniknąć.

Więcej na: https://onwelo.pl/oferty-pracy?location=8

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *