Produkowanie programów – dochodowa praca programisty

Oprogramowanie, programowanie. Dla jednych chleb codzienny, dla innych tak zwana czarna magia. Brzmi niezwykle informatycznie, a dla wielu to równa się zawile. Należy się niemniej jednak zastanowić nad tym co to tak ściśle mówiąc jest oprogramowanie? Interesujące ilu współczesnych ludzi nie potrafi obsługiwać się komputerem. Długo myśleć nie trzeba. Pewnie niewielu. Muzyka, obrazy filmowe, edytory tekstu. Bez tego nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić życia. Z pozoru schody zaczynają się przy programowaniu. Nie każdy się na tym zna.

Jednakowoż jedno jest pewne. Ktoś musi utworzyć Winampa, by Jaś  był w stanie słuchać muzyki. Wgłębiając się w temat, zastanówmy się nad językiem programowania. Najprawdopodobniej zgodnie z nazwą jesteśmy w stanie go spokojnie skonfrontować do polskiego, włoskiego czy hiszpańskiego. Trzeba nauczyć się kilku „zwrotów” a następnie już samo idzie. W informatyce wyróżniamy wiele takich języków. Przykładami są względnie nowo powstały R, lub kultowy Java i C++. Język programowania C++ jest jednym z najbardziej kultowych, powszechnych oraz najczęściej używanych przez programistów czy to fachowych czy amatorów. W C++ można pisać bardzo zajmujące oraz złożone programy. Aby napisać program jesteśmy w stanie wykorzystać skończone funkcje, które o wiele ułatwiają nam sprawę. Mimo to zazwyczaj te gotowe funkcje są to funkcje, które są z reguły używane a w następstwie tego nie są one nie wiadomo jak rozbudowane i oryginalne. Jeżeli chcemy stworzyć coś pomysłowego na komputerze np. naturalnie w programie C++ potrzeba odrobinę się douczyć czy to z Internetu gdzie odnajdziemy wiele wskazówek od czego rozpocząć, co i jak, jak również liczne ćwiczenia zezwalające poszerzyć nam nasze predyspozycje – praca dla programisty po poznaniu tego języka jest w zasięgu rąk. Składnia w jakiej działamy daje programiście wiele do wyboru. Programista może się w niej nadzwyczaj swobodnie oraz kreatywnie poruszać.

Należyte poznanie języka C++ gwarantuje nam w późniejszym okresie, że kod który zapisywaliśmy w dziesięciu linijkach możemy napisać w jednej co znacznie ograniczy czas spędzony przy danym programie. Dla amatora patrzącego na programowane przez programistę paginy może to być zdarzenie wstrząsające i wywołujące przerażenie. Te wszystkie nierówności, nawiasy i inne kreski w żaden sposób nie chce się to ułożyć w logiczną całość. By bynajmniej nie na tyle logiczną żeby ją zrozumieć. Prawda jest taka, że większa część z nas miała kontakt z programowaniem w szkole. Jednych oczarował innych nie. O trudności bezsprzecznie wolno dyskutować, natomiast fakt ze te skomplikowanie wyglądające znaczki umieją skonstruować efektowną grę, lub chociażby barwną stronę internetową internetową, jest już gorsze aby sobie uświadomić.

Dla mających trochę więcej fantazji, nie kłopotliwe jest do wyobrażenia sobie, że programista oraz jego komputer porozumiewają się dzięki własnemu specyficznemu językowi, jaki znają oboje. Dla amatorów to godne pozazdroszczenia. Dla wielu jacy znają ten tajny ludzko-komputerowy kod to powinien być najpewniej powód. A jest tylko normalnością. Zwłaszcza współcześnie.

Więcej na: https://onwelo.pl/oferty-pracy?location=8

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *