Profesja programisty – trudny oraz dochodowy zawód

Oprogramowanie, programowanie. Dla jednych chleb powszedni, dla innych tak nazywana czarna magia. Brzmi niezmiernie informatycznie, a dla wielu to równa się zawile. Należy się jednak zastanowić nad tym co to tak w samej rzeczy jest oprogramowanie? Interesujące ilu współczesnych ludzi nie umie obsługiwać się komputerem. Długo myśleć nie wypada. Zapewne niewielu. Muzyka, filmy, edytory tekstu. Bez tego nie jesteśmy sobie w stanie przedstawić życia. Z pozoru schody rozpoczynają się przy programowaniu. Nie każdy się na tym zna.

Jakkolwiek jedno jest pewne. Ktoś musi skonstruować Winampa, by Jaś  mógł posłuchać muzyki. Wgłębiając się w temat, zastanówmy się nad językiem kodowania. Najpewniej zgodnie z nazwą możemy go spokojnie przyrównać do polskiego, włoskiego lub hiszpańskiego. Należy nauczyć się kilku „zwrotów” a później już samo idzie. W informatyce wyróżniamy wiele takich języków. Przykładami są stosunkowo nowo powstały R, czy kultowy Java oraz C++. Język programowania C++ jest jednym z najbardziej słynnych, powszechnych i z reguły używanych przez programistów czy to profesjonalnych czy laików. W C++ można pisać wybitnie ciekawe oraz złożone programy. Aby napisać program jesteśmy w stanie wykorzystać gotowe funkcje, które o wiele upraszczają nam sprawę. Jednak zazwyczaj te gotowe funkcje są to funkcje, które są z reguły używane a w związku z tym nie są one nie wiadomo jak rozbudowane i kreatywne. Jeżeli chcemy stworzyć coś twórczego na komputerze np. oczywiście w programie C++ potrzeba cokolwiek się douczyć czy to z Internetu gdzie odnajdziemy dużo wskazówek od czego zacząć, co oraz jak, jak również liczne ćwiczenia pozwalające rozszerzyć nam nasze zdolności – praca dla programisty po poznaniu tego języka jest w zasięgu dłoni. Składnia w jakiej działamy daje programiście dużo do wyboru. Programista może się w niej niezmiernie swobodnie oraz kreatywnie poruszać.

Odpowiednie poznanie języka C++ umożliwia nam w późniejszym okresie, że kod który zapisywaliśmy w dziesięciu linijkach jesteśmy w stanie napisać w jednej co znacznie ograniczy czas spędzony przy danym programie. Dla laika patrzącego na szyfrowane przez programistę paginy może to być wydarzenie wstrząsające oraz wywołujące przerażenie. Te wszelkie nierówności, nawiasy oraz inne kreski w żaden sposób nie chce się to ułożyć w logiczną całość. Aby najmniej nie na tyle logiczną by ją wydedukować. Zgodność z rzeczywistością jest taka, że większość z nas miała kontakt z programowaniem w szkole. Jednych oczarował innych nie. O trudności naturalnie można dyskutować, natomiast fakt ze te pogmatwanie wyglądające znaczki potrafią stworzyć fantastyczną grę, lub ewentualnie choćby barwną stronę internetową internetową, jest już gorsze żeby sobie unaocznić.

Dla mających nieco więcej fantazji, nie zawikłane jest do wyobrażenia sobie, że programista oraz jego komputer porozumiewają się dzięki swojemu specyficznemu językowi, który znają oboje. Dla amatorów to warte pozazdroszczenia. Dla wielu którzy znają ten tajny ludzko-komputerowy kod to powinien być najpewniej powód. A jest wyłącznie normalnością. Głównie dzisiaj.

Więcej na: https://onwelo.pl/oferty-pracy?location=8

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *